Przejdź do treści

Powiadomienia Discordowe⚓︎

Wstęp⚓︎

Powiadomienia to usługa obsługiwana przez Discord. Podstawowa forma konfiguracji powiadomień to komendy, ale można też ustawiać powiadomienia przy użyciu konfiguratora powiadomień lub mapy - każda z tych opcji obsługuje te same powiadomienia i korzysta z tych samych rozwiązań, róznią się jedynie formą obsługi.

Dostęp do powiadomień jest przyznawany tylko użytkownikom z dostępem do mapy. Każdy, kto w odpowiedniej kwocie wsparł mapę na Zrzutce może aktywować swoje powiadomienia wysyłając komendę !poracle na kanale #powiadomienia-aktywacja (kanał widoczny tylko dla osób z pełnym dostępem do mapy). Po aktywacji bot @POGOPolska prześle w wiadomości prywatnej wiadomość powitalną, która zawiera podstawowe informacje o powiadomieniach. Wszystkie skonfigurowane później powiadomienia będą przychodzić od tego samego bota.

Powiadomienia wysyłane są tylko, jeśli w danym momencie pojawi się coś nowego na mapie. Jeśli przykładowo skonfigurujesz powiadomienia o legendarnych Raidach, a obok Ciebie już taki jest, to nie dostaniesz o nim powiadomienia, ale za to dostaniesz powiadomienie o każdej nowej legendzie, która zostanie wykryta na mapie.

Przykładowe powiadomienia⚓︎

Jeśli chcesz sprawdzić, jak wyglądają powiadomienia o Pokemonach 100% IV na żywo, zajrzyj na kanał #demo-powiadomień. Wszystkie setki wykrywane na mapie POGO Polska są na tym kanale udostępniane dla wszystkich, ale z ukrytym adresem i minimapką. Natomiast poniżej znajdują się przykłady wszystkich możliwych powiadomień.

Powiadomienia - Pokemon Każde powiadomienie o Pokemonie zawiera informacje takie jak: czas do zniknięcia + dokładna godzina zniknięcia, informacja o czasie zweryfikowanym (więcej info: FAQ), IV, CP, level, ataki, płeć, rozmiar (XXS/XXL i inne), boost pogodowy, adres, obszary powiadomień w których się znajduje, linki do różnych map i poglądowa minimapka z lokalizacją Pokemona.

Dodatkowo opcjonalnie pojawia się info: ikona informująca czy dany Pokemon może być shiny (✨ obok nazwy Poka), możliwa zmiana pogody lub start/koniec eventu (ikona ⚠) - w takich sytuacjach może się zmienić IV, ranking w ligach PVP (Little/Great/Ultra) - miejsce w rankingu wraz z info o CP i levelu potrzebnym do osiągnięcia tego rankingu (L 49/50 dotyczy normalnego Pokemona, a L 49/51 dotyczy Best Buddy).

Powiadomienia - Jajko Jeśli chcesz wiedzieć, że coś ma się w okolicy wykluć, to musisz mieć włączone powiadomienia na Jajka (raidy niewyklute). Wtedy dostaniesz info o tym, gdzie konkretnie pojawił się określony Raid oraz kiedy się wykluje.

Powiadomienia - Raid W powiadomieniu o wyklutym Raidzie pojawia się informacja o wyklutym Pokemonie i jego typie oraz o jego atakach, booście pogodowym i CP dla 100% IV. Opcjonalnie pojawia się też informacja o potencjalnej zmianie pogody, która może wpłynąć na boost Pokemona, czyli na jego level po ukończeniu Raida.

Powiadomienia - Inwazja Inwazje zawierają informację o typie Inwazji oraz o możliwych nagrodach. Na podanym przykładzie mam Inwazję typu Dragon, której nagrodą na 85% będzie Exeggutor lub Dratini, a na 15% może to być Exeggutor lub Flygon. Warto pamiętać, że w powiadomieniach (jak i w kodzie gry) Kecleon i Showcase też są oznaczone jako jedne z typów Inwazji.

Powiadomienia - Lure Wszystkie moduły Lure można śledzić przy użyciu powiadomień. Należy pamiętać, że domyślnie każdy Lure trwa 30min, ale w trakcie eventów mimo informacji o tych 30min może to być np. 1h i więcej.

Powiadomienia - Gym Śledząc Gymy można dostawać powiadomienia o zmianie teamu na konkretny kolor oraz o zmianach liczby miejsc w Gymie. Śledzenie może dotyczyć nawet konkretnego Gyma, a nie tylko tych z określonego obszaru.

Powiadomienia - Quest Powiadomienia umożliwiają śledzenie konkretnych Questów. W powiadomieniu zawsze jest informacja o nagrodzie i zadaniu, które trzeba wykonać, aby nagrodę otrzymać. Bardzo ważna jest też informacja o wymaganiu, które trzeba spełnić, aby to konkretne zadanie dostać po zakręceniu Pokestopem, czyli czy posiadać zadanie na AR, czy nie. Więcej info: FAQ.
Powiadomienia o Questach przychodzą przeważnie tylko w nocy, ponieważ to wtedy są one skanowane.

Powiadomienia - Nest Wysyłka powiadomień z nestem następuje, gdy tylko zmieni się nestujący Pokemon (najczęściej przy migracji nestów lub przy zmianie eventu). W informacji zawarta jest data wykrycia Nesta i częstotliwość występowania nestującego Pokemona. Na minimapce zaznaczony jest obszar Nesta wraz z nestującym Pokemonem.

Pamiętaj, że zgodnie z Regulaminem za udostępnianie powiadomień osobom trzecim grozi blokada konta na Discordzie, czyli bezpowrotna utrata dostępu do usług POGO Polska!