Przejdź do treści

Ustawienia Pokestopów⚓︎

Menu mapy - Pokestopy Pokestopy kryją w grze wiele niespodzianek, które dzięki mapie znacznie łatwiej odkryć. Mapa pozwala wyświetlać:

  • Wszystkie Pokestopy wyświetlanie wszystkich dostępnych w grze Pokestopów.
    Mapa - Pokestopy Można też określić, czy wyświetlać tylko te, które mają Level 1-3 (poziomy wbija się robiąc skany AR).
  • Lury wyświetlanie Pokestopów, które mają aktywny Lure Module.
  • Eventowe wyświetlanie Pokestopów eventowych, czyli Pokestopy z Kecleonem, Showcase (+ ranking) i złote Pokestopy z Gimmighoul Coin - wyświetlają się na liście tylko, gdy są dostępne na mapie.
  • Questy wyświetlanie Pokestopów z zadaniami i konkretnymi nagrodami, które można dostać za wykonanie zadania. Każdy Pokestop zawsze kryje dwa Questy, dlatego na mapie są dwa rodzaje Questów oznaczonych jako Questy z AR i Questy bez AR. Więcej info o ich działaniu znajdziesz w FAQ.

Mapa - Pokestopy

  • Inwazje wyświetlanie Pokestopów z konkretnymi Inwazjami i Liderami wraz z czasem do zniknięcia, zestawem Pokemonów, z którymi trzeba walczyć i potencjalnymi nagrodami za wygranie pojedynku. Mapa nie rozróżnia Giovanniego od zmyłki, więc pod Giovannim może się kryć zwykła Inwazja.
  • Zadania AR wyświetlanie Pokestopów, które mają oznaczenie AR MAPPING i można im wykonać skan AR celem zdobycia nagrody i wbicia poziomu Pokestopa.

Włączanie poszczególnych opcji powoduje, że wyświetla się wszystko, co zostało włączone. Jeśli np. chcesz widzieć na mapie tylko Inwazje to włącz Inwazje i wyłącz wszystkie inne opcje - wtedy mapa będzie wswietlać tylko i wyłącznie Pokestopy z Inwazjami.

Mapa - Pokestopy Włączenie wielu typów Pokestopów na raz może powodować, że zobaczymy na mapie wiele różnych wydarzeń na jednym Pokestopie. Jak widań na przykładzie Pokestopa Blue Mural kryje on dwa Questy, Inwazję typu Dragon oraz Kecleona. Na wcześniejszym screenie jest też widok tego Pokestopa na mapie wraz z dwona licznikami - jeden to czas końca Inwazji, a drugi to czas zniknięcia Kecleona. Kliknięcie ikony R wyświetli informacje o możliwej nagrodzie z Inwazji i o możliwych Pokemonach, z którymi trzeba będzie zawalczyć.
Zakładka Pokestopy zawiera też swoje OPCJE, które dają możliwość personalizacji wyświetlanych elementów Pokestopów, między innymi włączanie/wyłączanie liczników czasu, zasięgi interakcji itp.

Ostatnim ważnym elementem są ustawienia ZAAWANSOWANE, która pozwalają określić, które Inwazje, Lure i nagrody z Questów mają być na mapie wyświetlane. Można ustawić sobie dosłownie wszystko, np. wyświetlanie tylko zadań na Spindę i tylko Inwazji typu Dragon. Domyślnie ustawienia zaawansowane pokazują listę obiektów, które są obecnie w grze, ale korzystając z filtrów wewnętrznych można wyświetlić wszystkie obiekty z gry, które kiedykolwiek się w niej pojawiły albo dopiero mają się pojawić. Na komputerze wystarczy skorzystać z menu filtrów po lewej stronie, a na telefonie należy kliknąć w ikonę na prawo od POMOC. Oczywiście wspomniana POMOC powinna również wszystko rozjaśnić. Menu mapy - Pokestopy - filtry

Menu mapy - Pokestopy - filtrowanie zadań Kliknięcie ikony "koła zębatego" otworzy menu z ustawieniami, w których można wybrać konkretne zadania. W przykładzie ze screena w ustawieniach Rare Candy do wyboru jest wyświetlanie wszystkich zadań lub wybranych. Wybranie Catch 8 Pokemon, Catch a Ditto i Send 3 Gifts to friends spowoduje, że na mapie będą się pojawiać tylko te zadania. Oczywiście nagrodą z nich będzie Rare Candy.