Przejdź do treści

🚧 Ustawienia Pokemonów 🚧⚓︎

UWAGA! Treść w trakcie aktualizacji z powodu zmiany systemu filtrowania!⚓︎


Pokemony to zdecydowanie najważniejszy element mapy POGO Polska. Mapa udostępnia szereg funkcji, które ułatwią wyświetlanie tego, co dla danego gracza jest najbardziej istotne.

Ustawienia podstawowe i rozszerzone⚓︎

Menu mapy - Pokemony Menu mapy - Pokemony - zaawansowane

 • Zakres IV możliwość ustawienia zakresu IV Pokemonów wyświetlanych na mapie. Na przykładowym screenie zaznaczony jest zakres 80-100%, czyli na mapie będą pokazywać się Pokemony mające minimum 80% IV. Dodatkowo oprócz zakresów można zaznaczyć wyświetlanie samych 0% i/lub 100% IV.
 • Ranking ligowy PvP możliwość ustawienia wyświetlania Pokemonów, które w wybranych ligach PvP (Great, Ultra, Little) mają określony ranking. Na przykładowym screenie zostało ustawione wyświetlanie TOP 10 Poków każdej ligii.
 • Płeć możliwość wyświetlania konkretnej płci Pokemona.
 • Level możliwość wybrania zakresu poziomu wyświetlanych Pokemonów.
 • Wartości IV możliwość wybrania zakresów IV dla poszczególnych wartości (atak, obrona, stamina) dla wyświetlanych Pokemonow.
 • CP możliwość wybrania zakresu CP wyświetlanych Pokemonów.
 • Rozmiary możliwość wyświetlania tylko Pokemonów XXS, XXL celem zbierania ich dla zdobycia odznak.

Przed rozpoczęciem korzystania z filtrów Pokemonów warto zapoznać się z Samouczkiem, który tłumaczy mechanizmy filtrowania. Więcej info: Samouczek.

Mapa pokazuje również Pokemony z Lure! Mają one pod nazwą info, że są z Lure i oczywiście mają też bardzo krótki czas do zniknięcia, ale zawsze jest szansa, że ktoś akurat jest obok i zdąży złapać ;)

Ustawienia zaawansowane⚓︎

Ustawienia zaawansowane pozwalają w pełni skonfigurować wyświetlanie Pokemonów pod siebie. Można ustawić dosłownie wszystko, np. wyświetlanie na raz TOP 10 PvP, 100% IV, wszystkie Poki typu Dragon z minimum IV 80% - możliwości skomplikowania reguł wyświetlania Pokemonów są niezliczone, dlatego na pewno warto zapoznać się z pełnią możliwości mapy.

Ustawienia ZAAWANSOWANE umożliwiają:

 • ustawienie zakresów IV, level, CP, TOP PvP i filtrów płci oraz rozmiarów XXS/XXL dla wybranych Pokemonów lub grup Pokemonów
 • ustawienie wyświetlania wybranych Pokemonów lub grup Pokemonów z pominięciem wszystkich ogólnych filtrów
 • ustawienie rozmiarów ikon dla wybranych Pokemonów lub grup Pokemonów
 • konfigurację ustawień dla każdej możliwej formy Pokemona, np. Pikachu z konkretną czapką, albo forma Alola danego Pokemona

Wszystkie ustawienia ZAAWANSOWANE nadpisują ustawienia podstawowe i rozszerzone. Czyli jeśli w ustawieniach zaawansowanych ustawi się wyświetlanie wszystkich Rattat, a w ustawieniach podstawowych ustawi się wyświetlanie tylko Pokemonów powyżej 90% IV to na mapie będą widoczne wszystkie Rattaty (te bez IV i te z IV 0-100%) i wszystkie Pokemony powyżej 90% IV. Przykładowe konfiguracje zostały opisane w Poradnikach - zapoznanie się z nimi na pewno ułatwi konfigurację ustawień pod siebie.

Menu mapy - Pokemony - filtry