Przejdź do treści

Konfigurator powiadomień⚓︎

Konfigurator powiadomień jest dostępny pod linkiem pogopolska.pl/powiadomienia.

Niestety Konfigurator powiadomień to całkiem przestarzałe narzędzie - działa, ale potrafi się zawiesić. Jako alternatywę warto rozważyć konfigurator wbudowany w mapę lub komendy.

Jest to strona, która umożliwia konfigurację powiadomień discordowych z użyciem interfejsu graficznego, a nie komend. Oczywiście aby móc korzystać z powiadomień trzeba mieć dostęp do mapy i trzeba mieć aktywne powiadomienia - jeśli nie są aktywne to wystarczy wejść na kanał #powiadomienia-aktywacja (kanał widoczny tylko dla osób z pełnym dostępem do mapy) i wysłać komendę !poracle.

Pamiętaj, że ustawione powiadomienia będziesz otrzymywać na Discordzie od bota POGOPolska w wiadomości prywatnej, tak jak w przypadku każdej innej metody obsługi powiadomień.

Pierwsze kroki⚓︎

Konfigurator powiadomień składa się z dwóch głównych elementów - menu (dostępne w lewym górnym rogu) oraz cały panel główny. W menu znajdują się:

Konfigurator - menu

  • Przełącznik On/Off włączanie/wyłączanie powiadomień
  • Panel główny link do strony głównej konfiguratora
  • Szybki wybór lista podstawowych powiadomień, które można aktywować jednym kliknięciem
  • Powiadomienia lista tych samych sekcji, które są dostępne w panelu głównym konfiguratora
  • Ustawienia ustawienia powiadomień dla: obszaru, lokalizacji, profili i czyszczenia nieaktualnych powiadomień
  • Mapa POGO Polska bezpośredni link do mapy POGO Polska
  • Wyloguj się opcja wylogowania się z konfiguratora

Konfigurator - główna

Przy pierwszym użyciu powiadomień discordowych w kreatorze powiadomień pojawią się widoczne na screenie dwa komunikaty o braku ustawionej lokalizacji oraz o braku ustawionego obszaru. Obie opcje można skonfigurować w Menu Ustawienia Obszary i Lokalizacja.
Konfigurator - obszary i lokalizacja

Lokalizację najprościej ustawić używając opcji USTAW OBECNĄ LOKALIZACJĘ GPS - wtedy na bazie lokalizacji urządzenia ustawi się adres, pod którym się znajdujesz. Natomiast konfiguracja obszarów odbywa się po kliknięciu EDYTUJ OBSZARY - pojawi się dodatkowe okno z listą dostępnych obszarów. Można wybrać kilka obszarów.
Po skonfigurowaniu obszarów i lokalizacji będzie znacznie prościej skonfigurować konkretne powiadomienia. Do Ciebie będzie należeć decyzja, czy chcesz śledzić rzadsze Pokemony z całego obszaru, np. z całego miasto, albo częstsze Pokemony z bazie Twojej lokalizacji, czyli np. w odległości maksymalnie 300 metrów od Ciebie.

🚧 Dodawanie powiadomień 🚧⚓︎

Najprostszą metodą na start jest dodanie podstawowych powiadomień przy użyciu szybkiego wyboru, czyli Menu Szybki wybór. Znajduje się tam lista powiadomień, które jednym kliknięciem można aktywować.

🚧 Tu jeszcze coś się pojawi...