Przejdź do treści

Kanały miastowe⚓︎

Kanały miastowe Każde miasto skanowane w ramach POGO Polska ma swoje kanały miastowe, na których publikowane są wszystkie informacje z danym miastem związane.
Wybór miasta Wybór miasta odbywa się na kanale Kanały i role poprzez wybór jednego lub kilku miast, które chce się obserwować. Wybór całej Polski spowoduje wyświetlenie wszystkich kanałów dla wszystkich miast z listy.

Role miastowe są wołane w razie potrzeby, gdy pod konsultacje poddawane są zmiany w obszarach skanowania w danym mieście. Zawsze wtedy wołana jest też cała Polska, czyli jeśli ma być dokonana zmiana np. w Poznaniu to wołane są role @Poznań i @Polska. Dlatego warto wybierać właściwą rolę, aby nie być zbyt często wołanym.

Na każdym kanale można aktywować powiadomiena. Oczywiście można je też wyłączać, a nawet w pełni wyciszyć, aby potem je ukryć w ustawieniach serwera. Poniższe screeny obrazują jak to zrobić. Opcjonalnie można też ukryć kanały korzystając z Kanały i role -> Przeglądaj kanały

Discord - powiadomiena Discord - wyciszenie

Pogoda⚓︎

Pogoda w grze Pokemon GO jest istotnym czynnikiem wpływającym na lvl, CP i IV Pokemonów, dlatego nie rzadko warto wiedzieć jaka będzie pogoda - szczególnie w kontekście eventów typu Community Day lub Raid Hour. Chociażby w trakcie CD weather boost powoduje, że na mapie pojawia się znacznie więcej setek, niż w sytuacjach, gdy pogoda nie sprzyja danemu typowi Pokemona.
Pokemon GO bazuje na pogodzie z serwisu pogodowego accuweather.com. Nie są znane dokładne warunki występowania konkretnej pogody w grze, ale generalnie jeśli w prognozie jest przewaga deszczu, to pogoda w grze będzie rainy itd. Pogoda windy jako jedyna jest nieco bardziej wymagająca, ponieważ wiatr musi wynosić przynajmniej 20 km/h, a porywy wiatru 30 km/h.

Na każdym kanale #pogoda dla danego miasta prezentowana jest prognoza pogody na najbliższe godziny. Prognoza pogody jest pobierana co godzinę 30 minut po pełnej godzinie. Pogoda w Pokemon GO bazuje na komórkach S2 poziomu 10, czyli nie rzadko w większych miastach pogoda w różnych lokalizacjach może być inna. Jeśli główną część miasta obejmuje więcej niż jedna komórka to kanały pogodowe to uwzględniają i wyświetlają prognozę dla każdej części miasta wraz z minimapką obrazującą granice takiego obszaru.
Prognoza pogody Na przykładowym screenie widać, że według prognozy pogody z ostatnich 3 godzin (3 pierwsze kolumny od lewej) o godzinie 00:00 we wskazanym obszarze ma być pogoda cloudy. Natomiast według prognozy sprzed 4 godzin i wcześniej miała być pogoda snowy. Oznacza to, że nastąpiła aktualizacja pogody na cloudy i najprawdopodobniej taka właśnie o północy powinna być. Patrząc na kolejne wiersze widać, że o 1:00 powinno być snowy, o 2:00 i 3:00 partly cloudy, a o 4:00 windy. Warto pamiętać, że nie zawsze najnowsza prognoza pogody (ta z pierwszej kolumny od lewej) pojawi się w grze. Najczęściej sprawdza się prognoza sprzed 2-3 godzin, ale czasami też ta najświeższa znajdzie swoje odzwierciedlenie w grze. Dlatego te prognozy nie są w 100% przepowiednią boosta pogodowego, a jedynie wskazówką o bardzo wysokim prawdopodobieństwie. PS niedawno Discord zmienił style emoji, przez co ikony pogodowe w kolumnach mogą być nieco rozjechane.

Nesty⚓︎

Kanał informujący o aktualnych Nestach (skupiskach tych samych Pokemonów) w wybranym mieście. Na Discordzie pojawia się lista największych Nestów wraz z poglądową mapką ich występowania. Nesty są analizowane na bazie obszarów z OpenStreetMap, dlatego wiele terenów zielonych nie ma swojej nazwy, więc Nesty zamiast nazw mogą być opisane jako Brak nazwy nesta. Nesty przeważnie zmieniają się co drugi czwartek, gdy następuje migracja Pokemonów nestujących. Więcej info: Nesty

Nowe Gymy i Pokestopy⚓︎

Kanał informujący o pojawieniu się nowych Pokestopów i Gymów w danym mieście. Informacje o nowych Gymach i Pokestopach są wysyłane raz dziennie przed północą.

Aktywne setki⚓︎

Kanał wyświetlający wszystkie aktywne Pokemony 100% IV w danym mieście. Dostęp do tego kanału mają tylko użytkownicy z rolami dostępowymi typu full. Wiadomości na kanale są automatycznie usuwane po zniknięciu Pokemona, więc kanał zawsze prezentuje powiadomienia tylko o aktywnych setkach. Takie kanały to zdecydowanie opcja dla leniwych. Rekomendowanym rozwiązaniem jest skonfigurowanie własnych, spersonalizowanych powiadomienia. Więcej info: Powiadomienia