Przejdź do treści

Kanały miastowe⚓︎

Kanały miastowe Każde miasto skanowane w ramach POGO Polska ma swoje kanały miastowe, na których publikowane są wszystkie informacje z danym miastem związane.
Wybór miasta Wybór miasta odbywa się na kanale Kanały i role poprzez wybór jednego lub kilku miast, które chce się obserwować. Wybór całej Polski spowoduje wyświetlenie wszystkich kanałów dla wszystkich miast z listy.

Role miastowe są wołane w razie potrzeby, gdy pod konsultacje poddawane są zmiany w obszarach skanowania w danym mieście. Zawsze wtedy wołana jest też cała Polska, czyli jeśli ma być dokonana zmiana np. w Poznaniu to wołane są role @Poznań i @Polska. Dlatego warto wybierać właściwą rolę, aby nie być zbyt często wołanym.

Na każdym kanale można aktywować powiadomiena. Oczywiście można je też wyłączać, a nawet w pełni wyciszyć, aby potem je ukryć w ustawieniach serwera. Poniższe screeny obrazują jak to zrobić. Opcjonalnie można też ukryć kanały korzystając z Kanały i role -> Przeglądaj kanały

Discord - powiadomiena Discord - wyciszenie

Pogoda⚓︎

Pogoda w grze Pokemon GO jest istotnym czynnikiem wpływającym na lvl, CP i IV Pokemonów, dlatego nie rzadko warto wiedzieć jaka będzie pogoda - szczególnie w kontekście eventów typu Community Day lub Raid Hour. Chociażby w trakcie CD weather boost powoduje, że na mapie pojawia się znacznie więcej setek, niż w sytuacjach, gdy pogoda nie sprzyja danemu typowi Pokemona.
Pokemon GO bazuje na pogodzie z serwisu pogodowego accuweather.com. Nie są znane dokładne warunki występowania konkretnej pogody w grze, ale generalnie jeśli w prognozie jest przewaga deszczu, to pogoda w grze będzie rainy itd. Pogoda windy jako jedyna jest nieco bardziej wymagająca, ponieważ wiatr musi wynosić przynajmniej 20 km/h, a porywy wiatru 30 km/h.

Na każdym kanale #pogoda dla danego miasta prezentowana jest prognoza pogody na najbliższe godziny. Prognoza pogody jest pobierana co godzinę 30 minut po pełnej godzinie. Pogoda w Pokemon GO bazuje na komórkach S2 poziomu 10, czyli nie rzadko w większych miastach pogoda w różnych lokalizacjach może być inna. Jeśli główną część miasta obejmuje więcej niż jedna komórka to kanały pogodowe to uwzględniają i wyświetlają prognozę dla każdej części miasta wraz z minimapką obrazującą granice takiego obszaru.
Prognoza pogody Na przykładowym screenie widać, że według prognozy pogody z ostatnich 3 godzin (3 pierwsze kolumny od lewej) o godzinie 00:00 we wskazanym obszarze ma być pogoda cloudy. Natomiast według prognozy sprzed 4 godzin i wcześniej miała być pogoda snowy. Oznacza to, że nastąpiła aktualizacja pogody na cloudy i najprawdopodobniej taka właśnie o północy powinna być. Patrząc na kolejne wiersze widać, że o 1:00 powinno być snowy, o 2:00 i 3:00 partly cloudy, a o 4:00 windy. Warto pamiętać, że nie zawsze najnowsza prognoza pogody (ta z pierwszej kolumny od lewej) pojawi się w grze. Najczęściej sprawdza się prognoza sprzed 2-3 godzin, ale czasami też ta najświeższa znajdzie swoje odzwierciedlenie w grze. Dlatego te prognozy nie są w 100% przepowiednią boosta pogodowego, a jedynie wskazówką o bardzo wysokim prawdopodobieństwie. PS niedawno Discord zmienił style emoji, przez co ikony pogodowe w kolumnach mogą być nieco rozjechane.

Nesty⚓︎

Kanał informujący o aktualnych Nestach (skupiskach tych samych Pokemonów) w wybranym mieście. Na Discordzie pojawia się jedynie lista Nestów, które mają przynajmniej 4 nestujące Pokemony na godzinę. Nesty są analizowane na bazie obszarów z OpenStreetMap, dlatego wiele terenów zielonych nie ma swojej nazwy, więc Nesty zamiast nazw mogą być opisane jako Brak nazwy parku/nesta. Nesty są przeważnie odświeżane w co drugi czwartek, gdy następuje migracja Pokemonów nestujących. Więcej info: Nesty

Nowe Gymy i Pokestopy⚓︎

Kanał informujący o pojawieniu się nowych Pokestopów i Gymów w danym mieście. Informacje o nowych Gymach i Pokestopach są wysyłane raz dziennie przed północą.

Aktywne setki⚓︎

Kanał wyświetlający wszystkie aktywne Pokemony 100% IV w danym mieście. Dostęp do tego kanału mają tylko użytkownicy z rolami dostępowymi typu full. Wiadomości na kanale są automatycznie usuwane po zniknięciu Pokemona, więc kanał zawsze prezentuje powiadomienia tylko o aktywnych setkach. Takie kanały to zdecydowanie opcja dla leniwych. Rekomendowanym rozwiązaniem jest skonfigurowanie własnych, spersonalizowanych powiadomienia. Więcej info: Powiadomienia