Przejdź do treści

Ustawienia Nestów⚓︎

Menu mapy - Nesty

Aktywacja Nestów na mapie wraz z obszarami pozwoli wyświetlić jaki konkretnie Pokemon pojawia się w dużej liczbie w danym parku lub innym miejscu, które w grze może być oznaczone jako park.

Obecnie nesty są wykrywane na bazie Pokemonów pojawiających się w konkretnym miejscu w ciągu 2 godzin od momentu uruchomienia skryptu analizującego nesty. Natomiast obszary nestów są wykrywane z map OSM (OpenStreetMap) na dzień 26.09.2021, ponieważ mniej więcej na tej dacie bazują mapy i mechanizmy gry.

Mapa daje również możliwość filtrowania nestów pod kątem ilości Pokemonów na godzinę, które w danym miejscu występują. Natomiast ustawienia ZAAWANSOWANE umożliwiają wykluczenie konkretnych Pokemonów z wyświetlania ich na mapie jako nesty.
Nesty na mapie

Informacja o liczbie nestujących Pokemonów wyświetlana na mapie, np. ~188.5 Pok./h oznacza, że w ciągu 2 godzin od momentu uruchomienia skryptu analizującego nesty pojawiło się w sumie 377 Poków tego samego rodzaju, czyli średnio 188,5 Poków na godzinę. Informacja o ostatniej aktualizacji oznacza kiedy został uruchomiony skrypt analizujący nesty, który określił jaki Pokemon pojawia się w danym neście i w jakiej liczebności. Warto pamiętać, że raz na jakiś czas nesty się zmieniają (głównie co 2 tygodnie lub co zmianę eventu albo sezonu w grze). Dlatego ich prawidłowość warto weryfikować z Pokemonami aktualnie wyświetlanymi na mapie na obszarze konkretnego nesta.