Przejdź do treści

Ustawienia Gymów⚓︎

Menu mapy - Gymy Mapa POGO Polska oferuje szereg funkcji związanych z Gymami. Wyświetlać na mapie można:

  • Wszystkie Gymy wyświetlanie wszystkich dostępnych w grze Gymów. Można też określić, czy wyświetlać tylko te, które mają Level 1-3 (poziomy wbija się robiąc skany AR).
  • Raidy wyświetlanie Raidów wyklutych i niewyklutych. Mapa pokazuje informacje o typie Raida i o wyklutym Pokemonie wraz z jego atakami. Oczywiście dostępna jest też informacja o godzinie wyklucia i zakończenia Raidu.

Ciekawostka: na mapie Raidy wykluwają się niecałe 2 minuty przed wykluciem w grze! Oznacza to, że możesz wiedzieć co się wykluje na danym Gymie zanim wyklucie nastąpi w Pokemon GO.

  • Gymy EXowe wyświetlanie Gymów, które mają w grze oznaczenie EX RAID GYM. Obecnie na takich Gymach odbywają się Elitarne Raidy, kiedyś odbywały się EX Raidy.
  • W trakcie walki wyświetlanie Gymów, które są aktualnie zbijane.

Odznaki Gymów - mapa

  • Zadania AR wyświetlanie Gymów, które mają oznaczenie AR MAPPING i można im wykonać skan AR celem zdobycia nagrody i wbicia poziomu Gyma.
  • Odznaki Gymów wyświetlanie odznak Gymów. Każdy użytkownik mapy może oznaczać Gymy dowolną odznaką (brąz, srebro, złoto), aby śledzić swój postęp we wbijaniu złotych blach. Pełna lista odznak wraz z ich sumą znajduje się w Profilu użytkownika. Więcej info: Profil użytkownika.

Raid wykluty - mapa Raid - mapa

Włączanie poszczególnych opcji powoduje, że wyświetla się wszystko, co zostało włączone. Jeśli np. chcesz widzieć na mapie tylko Raidy to włącz Raidy i wyłącz wszystkie inne opcje - wtedy mapa będzie wswietlać tylko i wyłącznie Gymy z Raidami.

Mapa nie udostępnia informacji o konkretnych Pokemonach stojących w Gymie, ani żadnych informacji o graczach, którzy mają swoje Pokemony w Gymach. Takie ograniczenie ma na celu uniknięcie niezdrowej rywalizacji w grze, która lata temu miała miejsce za sprawą niedziałających już map.

Ostatnim ważnym elementem są ustawienia ZAAWANSOWANE, która pozwalają określić, które kolory Gymów, Jajka (Raidy niewyklute) czy konkretne wyklute Pokemony mają być na mapie wyświetlane. Można ustawić sobie dosłownie wszystko, np. wyświetlanie tylko czerwonych Gymów i tylko Raidów Legendarnych. Domyślnie ustawienia zaawansowane pokazują listę obiektów, które są obecnie w grze, ale korzystając z filtrów wewnętrznych można wyświetlić wszystkie obiekty z gry, które kiedykolwiek się w niej pojawiły albo dopiero mają się pojawić. Na komputerze wystarczy skorzystać z menu filtrów po lewej stronie, a na telefonie należy kliknąć w ikonę na prawo od POMOC. Oczywiście wspomniana POMOC powinna również wszystko rozjaśnić. Menu mapy - Gymy - filtry