Przejdź do treści

Skan na żądanie⚓︎

Skan na żądanie Skan na żądanie to narzędzie, które pozwala zlecić skan okolicy w dowolnym miejscu na świecie. Jesteś akurat gdzieś przejazdem, ale mapa nie skanuje tego miejsca regularnie? Albo wyjechałeś na wakacje do miasta, które również nie ma skanów? A może jesteś za granicą i chcesz wiedzieć jakie Pokemony są w okolicy?

Skan na żądanie - panel Na takie pytania odpowiedzią z pewnością jest Skan na żądanie, który umożliwia:

  • zlecenie skanu, którego efektem jest wyświetlenie w okolicy: Pokemony z IV1, Raidy, Inwazje i generalnie wszystko co się da za wyjątkiem Questów
  • wybranie konkretnego miejsca, w którym ma zostać przeprowadzony skan
  • wybranie zasięgu skanu wraz z rozmiarem skanowanego obszaru

Obecnie Skan na żądanie daje możliwość wybrania trzech rozmiarów: pierwszy zawiera 7 lokalizacji do przeskanowania, drugi 19 lokalizacji, a trzeci 37 lokalizacji. Dodatkowo można wybrać cel skanu, czyli Pokemony lub Gymy. Różnią się one zasięgami okręgów, ponieważ zasięg skanu Pokemonów w jednej lokalizacji to około 70 metrów, a zasięg skanu Gymów i Pokestopów to około 1000 metrów.

Warto pamiętać, że oba typy zasięgów wyłapują też Pokemony z nearby z większym zasięgiem. Takie Pokemony nie mają zweryfikowanego czasu do zniknięcia, ani IV czy CP. Jeśli jakiś z Pokemonów z nearby jest wart uwagi to na pewno warto ponowić skan z zasięgiem 70 metrów, który obejmie tego Pokemona, aby zdobyć o nim więcej informacji.

Skan na żądanie - sukces Po zleceniu skanu na żądanie pojawi się informacja o zatwierdzeniu skanu. Skan zazwyczaj trwa max. kilkanaście sekund, a jego wykonanie będzie skutkować wyzerowaniem kolejki lokalizacji do skanu. Aby wykonać kolejny skan trzeba odczekać, aż skończy się cooldown, który wynosi 2 sekundy per lokalizacja, czyli w przypadku największego obszaru jest to ponad minuta czekania.

Skan na żądanie zawiera pole o nazwie Lokalizacje w kolejce, które informuje o tym jaka jest obecnie kolejka oczekiwania na wykonanie skanu. Jeśli liczba w kolejce wynosi np. 15 to oznacza, że ktoś jest w trakcie swojego skanu, więc po zleceniu swojego skanu rezultat może się pojawić później niż zwykle.

Na poniższym gifie został przedstawiony proces zlecania Skanu na żądanie.

Wpłata na zrzutce

Pamiętaj, że po zleceniu Skanu na żądanie na mapie pojawi się tylko to, co masz ustawione w filtrach mapy. Czyli jeśli masz ustawione wyświetlanie tylko Poków 100% IV, a Skan na żądanie takiego nie wykryje, to na mapie nic się nie pojawi mimo wykonania skanu - wszystko będzie po prostu niewidoczne. Dlatego, aby widzieć efekt Skanu na żądanie, warto ustawić mniej restrykcyjne filtry na mapie.


  1. Skanowanie Pokemonów w lokalizacjach, które nie są regularnie skanowane na mapie wyświetli w większości Pokemony z niezweryfikowanym czasem do zniknięcia. Częste skanowanie tego samego obszaru powoduje, że z czasem znacznie więcej Pokemonów będzie mieć zweryfikowane czasy. Więcej info na ten temat w FAQ